(+48 )

793 370 580

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Targi obrabiarkowe TIMTOS 2017 na Tajwanie

W dniach 7-12 marca b. r. już po raz 26. odbędą się na Tajwanie targi TIMTOS, współorganizowane przez Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (TAMI) i Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA). Będą gościć rekordową ilość 1 045 wystawców na 5 450 stoiskach.  To niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń z branży przemysłu obrabiarkowego na świecie.


 

Przemysł obrabiarkowy jest jednym z filarów tajwańskiego gospodarki. Tajwan jest 5-tym największym eksporterem obrabiarek na światowym rynku, zaraz po Niemczech, Japonii, Włochach i Chinach oraz 7-mym największym producentem. Kwota eksportu z Tajwanu osiągnęła 3,1 mld USD w 2015 roku, a wartość produkcji wyniosła 4 mln USD w tym samym okresie.

 

Niemalże 80% wyprodukowanych na Tajwanie obrabiarek zostało w roku 2015 wysłane do 138 krajów na całym świecie. Drugim największym rynkiem zbytu dla tajwańskich producentów (po Chinach) są Stany Zjednoczone. Wartość importu obrabiarek z Tajwanu w zeszłym roku wyniosła $378.81 mln. Udział tajwańskich producentów w rynku amerykańskim w kategorii centrów obróbczych wyniósł 11% oraz 10% w kategorii obrabiarek wyprzedzając dostawców z Włoch.

 

Ponad 1500 małych i średnich producentów obrabiarek i oprzyrządowania zlokalizowanych jest na płaskowyżu Dadu na niewielkim obszarze, nieopodal miasta Taichung, w centrum Tajwanu. Wśród nich znajduje się też m. in. 10 firm wchodzących w skład korporacji The Fair Friend Group (FFG), do której należą też takie marki jak FEELER czy MAG. W sumie FFG kontroluje globalnie 54 fabryki czyniąc ją największym producentem centrów obróbczych na świecie (źródło: FFG).

 

Zakres tematyczny targów TIMTOS obejmuje: maszyny skrawające do metalu, wykrawarki laserowe, obróbka spawaniem, maszyny formujące, narzędzia tnące, obrabiarki CNC, maszyny do obróbki rur i kabli, części do obrabiarek i akcesoria, systemy sterowania, maszyny do celów szczególnych, roboty przemysłowe, urządzenia pomiarowe i testujące, komponenty hydrauliczne, odlewnictwo oraz wiele innych. Jest to niepowtarzalna okazja by zapoznać się z szeroką ofertą tajwańskich producentów.

 

Wśród wystawców na targach TIMTOS znajdziemy wszystkich wiodących tajwańskich producentów w tym m. in. HARTFORD, VICTOR TAICHUNG, GOODWAY, YCM, TONGTAI, QUASER, AWEA, CHEVALIER, CHMER, YOU JI, FAR EAST, LITZ, CHIAH CHYUN, DAH LIH, HIWIN oraz wspomniany powyżej FFG. Będą tam również obecni również kluczowi gracze globalnego rynku obrabiarek z Niemiec, Włoch, Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Korei, Indii, Turcji, Chin i wielu innych (w sumie z blisko 20 krajów) w tym m. in. MAZAK, DMG MORI, TAKISAWA, MITSUBISHI, FANUC, CITIZEN, SIEMENS, BOSCH, BLUM, SODICK, IGUS, SCHUNK. Szacuje się, że podczas targów zostaną podpisane kontrakty handlowe na sumę ok. 2 mld $.

   

Wśród 7500 gości z zagranicy odwiedzających targi, na najbliższej edycji TIMTOS będzie również kilkadziesiąt firm z Polski. Polskie firmy zachęca do udziału Taiwan Trade Center Warsaw oferując szerokie wsparcie we wszystkich działaniach targowych. Taiwan Trade Center Warsaw jest polskim oddziałem Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), niedochodowej organizacji, która promuje wymianę handlową między Tajwanem i krajami na całym świecie i jest organizatorem większości imprez targowych na Tajwanie.


 

Podsumujmy, dlaczego warto odwiedzić targi TIMTOS 2017 na Tajwanie:

 

  • jedne z największych targów obrabiarkowych na świecie i drugie co do wielkości w Azji

  • 1045 wystawców na 5450 stoiskach

  • Tajwan to piąty na świecie eksporter obrabiarek i siódmy ich producent

  • obecność na targach kluczowych tajwańskich i światowych producentów

  • premiery nowych produktów

  • spotkania b2b

  • seminaria i warsztaty

  • nowe trendy rynkowe (m. in. maszyny dla przemysłu kosmicznego i medycznego)

  • temat przewodni targów: przemysł 4.0 i „smart manufacturing”

 

Wszystkie polskie firmy zainteresowane udziałem w nadchodzącej edycji targów TIMTOS zapraszamy do kontaktu – mówią przedstawiciele organizacji. Opiekunem targów jest Paweł Kotański Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (22) 370 52 13; http://warsaw.taiwantrade.com.tw, http://facebook.com/TaiwanTradeCenterWarsaw

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Wiercenie termiczne Centerdrill Bezwiórowe Wiertła Termoformujące

oprawka uchwyt do wiertel termicznych termoforujacych z dyskiem chłodzacym

Tulejka zaciskowa ER 25 ER 32 rozprężna

Wygniataki gniotowniki gwintowniki bezwiórowe nagniataki do gwintu m8 m6 m10 m12 m5 m4 m3 G1/8" BSP UNC

Pędzelki do oleju, pędzle do smaru pasty, nakładania kleju, lutownicze, nakładania soldermaski

Klucz ER25 ER32 do uchwytow oprawek ER40 ER16

 

 Maszyny do obróbki metali Kraków

 

 

Cromwell narzędzia


 

Targi intec 2015 Lipsk

 

Targi zuliefermesse 2015 Lipsk

 

 
 
 
 
 

Tagi

"Be faithful to that which exists within yourself."
Andre Gide
Odsłon artykułów:
655064

FAQs

Nie znalazłeś informacji na naszej stronie? Koniecznie skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci szczegółowych informacji nt. naszej szerokiej oferty i rabatów!

Zapraszamy...

Reklama

Chcesz zareklamować swoją firmę? Zapytaj o ofertę!

Czytaj więcej...

Początek strony