(+48 )

793 370 580

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wygniataki gniotowniki gwintowniki bezwiórowe nagniataki do gwintu m8 m6 m10 m12 m5 m4 m3 G1/8" BSP UNC

Wygniataki i gwintowniki

Szukasz gwintowników lub wygniataków? Zapoznaj się z naszą ofertą!

 

W ofercie narzędzia do nacinania i wygniatania gwintów:

 • gwintowniki zwykłe i specjalne
 • gwintowniki do wygniatania, wygniataki
 • gwintowniki bezwiórowe do gwintowania otworów wierconych wiertłami termoformującymi,
 • metryczne: M2 - M20,
 • metryczne drobnozwojne, MF,
 • calowe rurowe, G1/8-G1", BSP, BSW,
 • calowe zunifikowane, UNC, UNF.
 • metryczne i calowe o specjalnych rozmiarach.

W ofercie specjalne gwintowniki do wygniatania i bezwiórowego gwintowania otworów wierconych termicznie. Wygniataki, gniotowniki zimnoformujące i gwintowniki o specjalnej konstrukcji, w wersji z rowkami lub bez rowków smarujących, pokrywane przeciwzużyciową warstwą TiN. Stosując nasze narzędzia uzyskujesz gwintowanie bezwiórowe, przy zachowaniu wysokich parametrów oraz wytrzymałości narzędzi. Podwyższona wytrzymałość gwintowników pozwala na łatwiejszą obróbkę materiałów takich jak stale nierdzewne oraz wydłużenie żywotności narzędzia w porównaniu do typowych wygniataków.

Standardowe rozmiary wygniataków do gwintu stosowane w wierceniu termicznym:

 • metryczne, M2 - M20,
 • metryczne drobnozwojne, MF,
 • calowe rurowe, G1/8-G1", BSP, BSW,
 • calowe zunifikowane, UNC, UNF,
 • oraz rozmiary niestandardowe,
 • centertap i inne.

Zalety stosowania wygniataków

 • obróbka bezwiórowa, nie występuje problem z usuwaniem wiórów; podczas gwintowania otworów w profilach zamkniętych (np. dla pneumatyki i hydrauliki) do wnętrza nie dostają się trudne do usunięcia wióry,
 • mocny gwint, zachowane zostają włókna materiału,
 • możliwość zastosowania w przy wierceniu termicznym.

Dodatkowe informacje

Pod gwinty wygniatane wymagane jest przestrzeganie średnicy nominalnej otworu. Gwintowników i wygniataków nie należy stosować zamiennie, ze względu na różne średnice otworów pod gwint. Zawsze stosuje się większe średnice otworów pod wygniataki, gniotowniki. Spowodowane jest to tym, że materiał nie jest usuwany jak to ma miejsce w trakcie tradycyjnego gwintowania, jest natomiast wyciskany pomiędzy zwojami wygniataka.

Wygniatany gwint posiada większą wytrzymałość oraz jakość powierzchni nośnych niż gwint nacinany. Nowoczesne wygniataki posiadają specjalną geometrię, konstrukcję oraz pokrycia. Np. powłoka TiN zmniejsza skłonność do powstawania narostów.Wygniataki z naszje oferty posiadają rowki smarne doprowadzające olej, gwarantujące optymalny efekt smarowania. Na zamówienie dostępne są także wygniataki bez rowków smarujących.

Do nagniatania gwintu stosuje się specjalny olej do wygniataków. Trwałość wygniataków może wynosić od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy wykonanych gwintów, w zależności m.in. od materiału obrabianego, liczby zwojów, smarowania i warunków obróbki.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub jesteś zainteresowany zakupem wygniataków - zapraszamy do kontaktu.

Wygniataki

Wygniataki (gniotowniki, nagniataki, gwintowniki bezwiórowe) przeznaczone są obróbki materiałów o dobrej odksztacalności. Do takich materiałów możemy zaliczyć aluminium i jego stopy, metale kolorowe, stale nierdzewne, kwasoodporne oraz zwykłe stale konstrukcyjne.

 

Wygniataki, często zwane także gniotownikami, są narzędziami przeznaczonymi do plastycznego formowania gwintu otworów termoformowanych wiertłami termicznymi w typu flowdrill i centerdrill. Uzyskujemy gwintowanie bezwiórowe. Oznacza to, że w miejsce skrawania zastosowana jest metoda plastycznego odkształcania materiału.

 

Olej do wygniataków, oles do gniotowników, smar do nagniataków gwintu, gwintowników bezwiórowych, thermdrill, formdrill, flowtap, centertap, centerdrill, flowdrillPędzelki do oleju, pędzle do smaru pasty, nakładania kleju, lutownicze, nakładania soldermaski  uchwyt do wiertel termicznych termoforujacych z dyskiem chlodzacymwiertla-termiczne-formujace-scinajace-form-cut-flat-collar.gif

 

Oferujemy produkty i usługi wysokiej jakości. Towar dobieramy z oferty najlepszych producentów i oferujemy retelną i bezpłatną pomoc w doborze najlepszych rozwązań.

Uniwersalny olej do gwintowania wygniatakami można stosować z narzędziami centerdrill, LMT, fette, centertap, flowdrill itp.

Początek strony