(+48 )

793 370 580

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

Targi obrabiarkowe TIMTOS 2017 na Tajwanie

W dniach 7-12 marca b. r. już po raz 26. odbędą się na Tajwanie targi TIMTOS, współorganizowane przez Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (TAMI) i Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA). Będą gościć rekordową ilość 1 045 wystawców na 5 450 stoiskach.  To niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń z branży przemysłu obrabiarkowego na świecie.


 

Przemysł obrabiarkowy jest jednym z filarów tajwańskiego gospodarki. Tajwan jest 5-tym największym eksporterem obrabiarek na światowym rynku, zaraz po Niemczech, Japonii, Włochach i Chinach oraz 7-mym największym producentem. Kwota eksportu z Tajwanu osiągnęła 3,1 mld USD w 2015 roku, a wartość produkcji wyniosła 4 mln USD w tym samym okresie.

 

Niemalże 80% wyprodukowanych na Tajwanie obrabiarek zostało w roku 2015 wysłane do 138 krajów na całym świecie. Drugim największym rynkiem zbytu dla tajwańskich producentów (po Chinach) są Stany Zjednoczone. Wartość importu obrabiarek z Tajwanu w zeszłym roku wyniosła $378.81 mln. Udział tajwańskich producentów w rynku amerykańskim w kategorii centrów obróbczych wyniósł 11% oraz 10% w kategorii obrabiarek wyprzedzając dostawców z Włoch.

 

Ponad 1500 małych i średnich producentów obrabiarek i oprzyrządowania zlokalizowanych jest na płaskowyżu Dadu na niewielkim obszarze, nieopodal miasta Taichung, w centrum Tajwanu. Wśród nich znajduje się też m. in. 10 firm wchodzących w skład korporacji The Fair Friend Group (FFG), do której należą też takie marki jak FEELER czy MAG. W sumie FFG kontroluje globalnie 54 fabryki czyniąc ją największym producentem centrów obróbczych na świecie (źródło: FFG).

 

Zakres tematyczny targów TIMTOS obejmuje: maszyny skrawające do metalu, wykrawarki laserowe, obróbka spawaniem, maszyny formujące, narzędzia tnące, obrabiarki CNC, maszyny do obróbki rur i kabli, części do obrabiarek i akcesoria, systemy sterowania, maszyny do celów szczególnych, roboty przemysłowe, urządzenia pomiarowe i testujące, komponenty hydrauliczne, odlewnictwo oraz wiele innych. Jest to niepowtarzalna okazja by zapoznać się z szeroką ofertą tajwańskich producentów.

 

Wśród wystawców na targach TIMTOS znajdziemy wszystkich wiodących tajwańskich producentów w tym m. in. HARTFORD, VICTOR TAICHUNG, GOODWAY, YCM, TONGTAI, QUASER, AWEA, CHEVALIER, CHMER, YOU JI, FAR EAST, LITZ, CHIAH CHYUN, DAH LIH, HIWIN oraz wspomniany powyżej FFG. Będą tam również obecni również kluczowi gracze globalnego rynku obrabiarek z Niemiec, Włoch, Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Korei, Indii, Turcji, Chin i wielu innych (w sumie z blisko 20 krajów) w tym m. in. MAZAK, DMG MORI, TAKISAWA, MITSUBISHI, FANUC, CITIZEN, SIEMENS, BOSCH, BLUM, SODICK, IGUS, SCHUNK. Szacuje się, że podczas targów zostaną podpisane kontrakty handlowe na sumę ok. 2 mld $.

   

Wśród 7500 gości z zagranicy odwiedzających targi, na najbliższej edycji TIMTOS będzie również kilkadziesiąt firm z Polski. Polskie firmy zachęca do udziału Taiwan Trade Center Warsaw oferując szerokie wsparcie we wszystkich działaniach targowych. Taiwan Trade Center Warsaw jest polskim oddziałem Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), niedochodowej organizacji, która promuje wymianę handlową między Tajwanem i krajami na całym świecie i jest organizatorem większości imprez targowych na Tajwanie.

 

Podsumujmy, dlaczego warto odwiedzić targi TIMTOS 2017 na Tajwanie:

  • jedne z największych targów obrabiarkowych na świecie i drugie co do wielkości w Azji

  • 1045 wystawców na 5450 stoiskach

  • Tajwan to piąty na świecie eksporter obrabiarek i siódmy ich producent

  • obecność na targach kluczowych tajwańskich i światowych producentów

  • premiery nowych produktów

  • spotkania b2b

  • seminaria i warsztaty

  • nowe trendy rynkowe (m. in. maszyny dla przemysłu kosmicznego i medycznego)

  • temat przewodni targów: przemysł 4.0 i „smart manufacturing”

Wszystkie polskie firmy zainteresowane udziałem w nadchodzącej edycji targów TIMTOS zapraszamy do kontaktu – mówią przedstawiciele organizacji. Opiekunem targów jest Paweł Kotański Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (22) 370 52 13

 

29-30 października 2014 r., Hala Expo Kraków
W tym roku zapraszamy Państwa na targi do nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, gdzie do Państwa dyspozycji będzie: przestronne loby, klimatyzowane sale konferencyjne, ponad 700 miejsc parkingowych, restauracja oraz teren pod ekspozycję zewnętrzną.

Czytaj więcej...

Movida Conferencesma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu MEDIA TECHNICZNE W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM – OPTYMALIZACJA, OSZCZĘDNOŚĆ, EFEKTYWNOŚĆ (19-20 czerwca 2013, Teresin pod Warszawą). Tradycyjnie na spotkaniu gościć będziemy pasjonatów, ekspertów – praktyków oraz specjalistów.

Media Techniczne w Zakładzie Produkcyjnym

Wydarzenia, którym patronujemy:

7-12 marca 2017   Timtos Taipei, Tajwan Międzynarodowe targi obrabiarek

 

Kalendarium Wydarzeń - Aktualności - Targi - Wystawy

Targi intec Zuliefermesse Lipsk

Wzrost sprzedanej powierzchni wystawienniczej wyniósł ponad 25% względem ostatniej edycji, ponad 85% wystawców z roku 2011 potwierdziło swój udział, a oprócz nich liczne grono nowych firm – cztrnasta edycja Branżowych Targów Przemysłowych Technik Produkcyjnych, Obrabiarek i Maszyn Specjalnych intec zapowiada się obiecująco.
W 2013 r. Targi intec będą w Niemczech pierwszą kalendarzową najważniejszą imprezą targową dla branży budowy Targi Intec Zuliefermesse Lipsk 2013

Kennametal Stellite™- nowa jednostka Kennametal rozszerza portfolio oferowanych rozwiązań
Dzięki nabyciu Deloro Stellite powstała kolejna jednostka Kennametal Stellite™, która poszerza zakres rozwiązań firmy o wiedzę na temat specjalnych stopów oraz odlewanych i Kennametal Stellite

Podkategorie

Początek strony