(+48 )

793 370 580

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

- W ubiegłym roku zostałem zaproszony na KOMPOZYT-EXPO® przez jednego z wystawców. Zobaczyłem targi i byłem pod dużym wrażeniem. Przekonałem firmę, by się wystawić i nie żałuję tej decyzji - wystawia się tu cała branża, więc na pewno wrócimy za rok– mówił Jarosław Antoniuk z firmy Graco.

Targi na światowym poziomie
Po raz pierwszy w historii Targów zaprezentowane zostały maszyny w cyklu produkcyjnym. Dodatkowymi atrakcjami wystawy była prezentacja przedmiotów oraz pojazdów wykonanych z kompozytów: ultralekkiego samolotu, samochodu, nowoczesnego pontonu wojskowego, czy lokalizatora.W zgodnej opinii firm biorących udział w Targach, KOMPOZYT-EXPO® to wydarzenie na światowym poziomie, niczym nie ustępujące najlepszym zagranicznym imprezom, zyskujące na znaczeniu.

- Bywam m.in. na targach w Düsseldorfie i nie sądziłem, żeKraków prezentuje tak wysoki poziom. Widać ogromny rozwój KOMPOZYT-EXPO®. Pierwszego dnia były tłumy – wiele osób z zagranicy. W przyszłym roku z pewnością wrócimy i powiększymy nasze stoisko, aby móc sprostać ogromnemu zainteresowaniu naszych klientów – mówił Mateusz Tymowski z firmy PPH Protym Sp. z o.o.

Najlepsi w branży
Targi były obowiązkowym wydarzeniem dla specjalistów, którzy chcą być w zgodzie z branżowymi trendami. Nowości, a często premiery w sekcji materiałów, surowców, maszyn, a także oprogramowania, zaprezentowała rekordowa liczba ponad 170 wystawców. Najlepszym produktom, Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Jana Chłopka, przyznała Nagrody KOMPOZYT-EXPO®:

  • TECHNISCHE UNIVERSITÄT DRESDEN INSTITUT FÜR LEICHTBAU UND KUNSTSTOFFTECHNIK za FiF – Function Integrating Vehicle System Unit,
  • MASTERMODEL FHU Jacek Koczwara za nanokompozytowe panele grzejne, Producent MASTERMODEL FHU Jacek Koczwara/ DYNAMAX,
  • POLITECHNIKA WROCŁAWSKA, Instytut Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej oraz WOJSKOWY INSTYTUT TECHNIKI INŻYNIERYJNEJ za ponton kompozytowy,
  • BALTAZAR KOMPOZYTY Sp. z o.o. za żywice bezstyrenowe atlac premium, Producent DSM COMPOSITE RESINS AG,
  • INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA za wieloostrzowe płytki skrawające wytwarzane metodą FAST/SPS.


Wyróżniono także:

  • MILAR Sp. z o.o. za piankę z impregnacją T92 SEALX, Producent AIREX AG,
  • POLITECHNIKĘ ŚLĄSKĄ, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii za opracowanie technologii wytwarzania tłoków kompozytowych do sprężarek powietrza,
  • LERG S.A. za ESTROMAL 11.A-01 - żywice umożliwiające wytwarzanie kompozytów o podwyższonej zawartości napełniaczy przy zachowaniu dobrych właściwości mechanicznych.

Bogata formuła KOMPOZYT-EXPO®
Targi oprócz prezentacji branżowych nowościbyły też kompendium wiedzy na temat kompozytów. Gościem specjalnym był Profesor Constantinos Soutis – niekwestionowany autorytet w branży, autor i współautor ponad 350 artykułów naukowych oraz 100 prezentacji technicznych podczas międzynarodowych konferencji, seminariów i sympozjów. Te cieszyły się podczas Targów ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jak prezentacje w strefie prezentacji technicznych. Odwiedziło je wiele osób.

- Jesteśmy w Krakowie drugi raz i cieszymy się z tego pobytu. Około 20% naszych kontaktów biznesowych wywodzi się z tych Targów. KOMPOZYT-EXPO® to jedyne miejsce w Polsce, gdzie branża może się spotkać. Nie musimy jeździć po Polsce i spotykać się z każdym z osobna, tylko koncentrujemy w jednym miejscu wszystkie spotkania biznesowe. Mam nadzieję, że Targi będą się dalej rozrastały. Polska w tej części Europy ma naprawdę dużo do powiedzenia w dziedzinie kompozytów – twierdził Sławomir Gajdziński, firma Zohan Sp. z o.o.

 Ciekawe wydarzenia towarzyszące
Krakowskiej imprezie towarzyszyła Międzynarodowa konferencja CECOM, na której poruszane były zagadnienia związane z zastosowaniem materiałów kompozytowych w budownictwie.

- Chciałem podkreślić jej wysoki poziom i międzynarodowy charakter. Takie audytorium jest naprawdę bardzo ciężko zebrać, dlatego jestem bardzo zadowolony z udziału. 3. edycja Tarów pokazuje, że mają one przed sobą świetlaną przyszłość. W porównaniu do drugiej, widzę nie tylko wystawców, którzy zajmują się kompozytami w budownictwie czy też żywicami, ale również pełną ofertę zastosowań kompozytów w budownictwie. Gdybym miał porównywać KOMPOZYT-EXPO®do targów organizowanych w Paryżu to profil obu wydarzeń jest właściwie identyczny. Prawdopodobnie weźmiemy udział w Targach za rok– mówił Paweł Winiarski zwiedzający, reprezentujący firmę Chemical Global, Neoxe.

KOMPOZYT-EXPO® 2013 – zapraszamy już dziś!

Kolejna, 4. już edycja Targów Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®przed nami.

- Organizując KOMPOZYT-EXPO® po raz pierwszy w 2010 rokuwiedzieliśmy, że polska branża kompozytów potrzebuje miejsca spotkań. Dzisiaj cieszymy się, że doskonale trafiamy w potrzebydynamicznie rozwijającego się rynku. Nasza impreza nabrała międzynarodowego charakteru - gościliśmy kilkanaście firm z zagranicy oraz wielu obcokrajowców, którzy przyjechali poznać polską ofertę. O organizowanych przez nas Targach mówi się wiele dobrego. Bardzo schlebiają nam porównania do targów kompozytowych organizowanych na Zachodzie. Zrobimy wszystko, by równać do najlepszych – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Początek strony