(+48 )

793 370 580

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wiercenie termiczne Centerdrill

Metalmedia wiercenie termiczne centerdrill

Czy wiesz, że możesz otrzymać bezpłatną pomoc we wdrożeniu technologii wiercenia termicznego Centerdrill oraz wsparcie eksperta co do parametrów i oprzyrządowania? Skontaktuj się z nami, aby otrzymać informacje.

Wiercenie termiczne, termoformowanie, termowiercenie - nowatorska technika wykonywania połączeń gwintowanych i perforacji materiałów metalowych o grubości od ok. 1mm nawet do 12mm grubości, alternatywna m.in. dla nitonakrętek, nakrętek spawanych, nakrętek zgrzewanych, nakrętek wtłaczanych i wciskanych oraz innych technik łączenia. W trakcie obróbki powstaje tulejka o średniej długości odpowiadającej 3- do 4-krotnej grubości materiału.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Otrzymasz bezpłatną pomoc i informacje.

Tel. +48 793 370 580, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termowiercenie, termoformowanie, wiercenie termiczne: pozwala na wykonywanie otworów gwintowanych lub perforację w metalach:

 • w stali zwykłej i konstrukcyjnej,wiercenie termicznce centerdrill aluminium stal miedź mosiądz
 • stali nierdzewnej, stali kwasoodpornej, itp.
 • aluminium, miedzi oraz ich stopach: mosiądz, brąz, itp.
 • innych materiałach metalowych.

 

 

 

Zobacz przykładowe filmy:

Otwory wiercone termicznie z wypływką (tulejką) wykonywane są specjalnymi narzędziami Centerdrill potocznie nazywanymi wiertłami temicznymi, wiertłami termoformującymi, termowiertłami lub trzpieniami termoformującymi. W wyniku tarcia powstaje ciepło, które wspólnie z siłą osiową powoduje uplastycznienie materiału i wykonanie tzw. wypływki.

Zestaw startowy do wiercenia termicznego zestaw starter

 

Przykładowy zestaw startowy STARTER do wiercenia termicznego wraz z kompletem narzędzi:

1) Uchwyt narzędziowy z dyskiem chłodzącym, ochrona wrzeciona maszyny, uniwersalny dla różnych średnic narzędzi

2) Tulejka narzędzia

3) Wiertło termiczne, termoformujące, wiertło Centerdrill

4) Zestaw kluczy montażowych do uchwytu

5) Gwintownik bezwiórowy do wygniatania gwintu Centertap

6) Pasta, smar do wierteł termicznych oraz olej do gwintowników bezwiórowych; zestaw pędzelków do nanoszenia pasty oraz oleju

 

 

Wiercenie termoformujące w stali nierdzewnej zwykłej aluminium miedzi mosiądzu

Korzyści

 • oszczędność pieniędzy - niższe koszty niż w przypadku nitonakrętek oraz nakrętek spawanych, zgrzewanych lub tłoczonych,
 • skrócenie procesu produkcyjnego - krótszy czas wykonania otworu w porównaniu do konwencjonalnych metod,
 • wytrzymały, mocny gwint,
 • brak wiórów dostających siędo środka profili, wyeliminowanie kosztów czyszczenia - szczególnie ważne przy wykonywaniu otworów w długich zamkniętych profilach, do których nie mogą przedostać się zanieczyszczenia,
 • możliwość wykonywania otworów w różnych materiałach metalowych jednym narzędziem (stal zwykła konstrukcyjna, stal nierdzewna, stal kwasoodporna, metale nieżelazne, aluminium, miedź, mosiądz i inne),
 • wysoka trwałość narzędzi i brak potrzeby ostrzenia powierzchni tworzącej wypływkę termo wiertła,
 • brak korozji elektrochemicznej, jednolity materiał - zjawisko zachodzące na styku dwóch różnych metali poddanych działaniu warunków atmosferycznych (np. inny materiał balustrady oraz spawanej nakrętki lub nitonakrętki).

otwory fazowane wiercone termicznie bez kolnierza na plaskootwory z wyplywka wiercone termicznie z kolnierzem

Wiertła termiczne Centerdrill do otworów termoformowanych stosuje się m.in. przy:

 • połączeniach śrubowych,
 • połączeniach lutowanych i spawanych,
 • gniazdowaniu gniazd łożyskowych oraz pasowaniach,
 • śrubach samogwintujących,
 • kielichowaniu rur.

 

Branże i zastosowanie wierteł termicznych Centerdrill

 • przemysł maszynowy,
 • przemysł meblarski,
 • przemysł energetyczny i elektroniczny,
 • przemysł motoryzacyjny i lotniczy, np. otwór z gwintem pod sondę lambda; sprzęgła cardana,
 • konstrukcje maszyn rolniczych i górniczych,
 • konstrukcje obrabiarek i maszyn, linii technologicznych,
 • konstrukcje stalowe, wiaty, ogrodzenia, bramy, schody, podesty, drabiny,
 • konstrukcje zbiorników ciśnieniowych pneumatycznych i hydraulicznych, gaśnice,
 • wyposażenie sanitarne, łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie, rowery,
 • obudowy i zabudowy,
 • uchwyty, mocowania,
 • oświetlenie uliczne, latarnie, maszty flagowe,
Ekonomiczna technologia! Wiertła termiczne Centerdrill

uchwyt do wiertel termicznych termoforujacych z dyskiem chlodzacym

Dzięki uniwersalnej konstrukcji uchwytu zyskujesz możliwość montażu narzędzi (np. centerdrill) o różnych średnicach, pod różne rodzaje otworów, a nawet zastosowanie uchwytu do montażu tradycyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem.


W ofercie dostępne są także wiertła nietypowych rozmiarów i konstrukcji pod specjalne rozwiązania. Oferujemy pomoc w doborze parametrów, maszyn i wdrożeniu technologii.

Standardowe termowiertła dostępne w ofercie produkowane są dla gwintów metrycznych od M2 do M20, dla gwintów calowych rurowych od G1/8" do G1" oraz dla gwintów metrycznych drobnozwojnych. Metoda termicznego wiercenia tarciowego, termowiercenia otworów, pozwala na wykonanie nawet do 10.000 otworów jednym narzędziem oraz nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy otworów jednym gwintownikiem bezwiórowym. Wartości te zależą od materiału obrabianego, jego grubości i warunków obróbki.


Wyparty materiał wykorzystywany jest do wykonania kołnierza - zupełnie bez udziału dodatkowego materiału. W miejscu powstania tulejki materiału można uzyskać ok. 3-krotnie więcej zwojów gwintu niż przy tradycyjnym gwintowniu. Uzyskujemy stabilne połączenie gwintowe, odpowiadające najwyższym wymaganiom jakościowym i wytrzymałościowym. Dzięki temu bezwiórowemu procesowi wiercenia do wnętrza profilu nie dostają się wióry, co pozwala na uniknięcie kosztownego i czasochłonnego czyszczenia - w niektórych przypadkach.

Ceny wierteł termicznych zależą od rodzaju wiertła oraz od jego średnicy. Nasze wiertła termiczne tarciowe, termoformujące posiadają bardzo dobre opinie.

Gwintowniki bezwiórowe Centertap pozwolą na wykonywanie mocnych otworów gwintowanych bez wiórów.

 

PRzykład wiercenia termicznego narzędziami formującymi kołnierz Centerdrill w rurze
Przykład wiercenia termicznego narzędziem centerdrill w rurze przy pomocy wiertła formującego kołnierz, bez okrawcza. Przykład wiercenia termicznego narzędziem centerdrill w profilu przy pomocy wiertła fazującego, z okrawaczem.

 

otwór wywiercony metodą termicznąłączenie rur w systemach grzewczych centerdrill

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Flowdrill. Otrzymasz bezpłatną poradę oraz szczegółowe informacje.

 

otwór w rurze wiercenie termiczneotwór w rurze mosiężnej wiercenie termiczne rozdzielaczegwintowanie otworów w rurach termoformowanie bezwiórowewiercenie termiczne w profilach zamkniętych cienkościennych

 

wiertła termiczne centerdrill termoformujące gwintowniki bezwiórowe wygniataki centertap centerdrill
Trzpienie termoformujące Centerdrill do wiercenia termicznego i termoformowania otworów w metalach - wiertła termiczne Gwintowniki bezwiórowe Centertap, do bezwiórowego formowania gwintu w otworach wierconych termicznie. Możliwość zastosowania wraz ze zwykłymi wiertłami spiralnymi

 

połączenie rur wiercenie i gwintowanie

Wygniataki gniotowniki gwintowniki bezwiórowe nagniataki do gwintu m8 m6 m10 m12 m5 m4 m3 G1/8" BSP UNC Olej do wygniataków, oles do gniotowników, smar do nagniataków gwintu, gwintowników bezwiórowych, thermdrill, formdrill, flowtap, centertap, centerdrill, flowdrillPędzelki do oleju, pędzle do smaru pasty, nakładania kleju, lutownicze, nakładania soldermaski uchwyt do wiertel termicznych termoforujacych z dyskiem chlodzacymKlucz ER25 ER32 do uchwytow oprawek ER40 ER16Tulejka zaciskowa ER 25 ER 32 rozprężna

Autoryzowany i bezpośredni partner Centerdrill w Polsce.

Zainteresowała Cię technologia termoformowania otworów Centerdrill, skontaktuj się z nami a udzielimy Ci dodatkowych informacji. Co to jest termoplastyczne wiercenie, termiczne wiercenie tarciowe, wiercenie bezwiórowe, wiertła termoformujące, termoformowanie gwintu, termowiercenie, termowiertła, centerdrill, termo wiertła, trzpienie termoformujące, używane flowdrill. Narzędzia produkowane w Niemczech z najwyższej jakości materiału.

 
Początek strony