(+48 )

793 370 580

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

MEM Maintenance Expert MeetingI Ogólnopolski Kongres Przedstawicieli Działów Technicznych i Utrzymania Ruchu podczas targów ITM Polska w Poznaniu

Niezawodność jest jedną z głównych własności eksploatacyjnych maszyn i całych systemów technicznych. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie temat niezawodności w utrzymaniu ruchu został wybrany jako wiodący dla I Ogólnopolskiego Kongresu Przedstawicieli Działów Technicznych i Utrzymania Ruchu – Maintenance Expert Meeting.
3 wyjątkowe dni spotkań ekspertów podzielone na 13 modułów merytorycznych w ramach 6 sesji tematycznych.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż podczas 3-dniowego kongresu Maintenance Expert Meeting 2013 omówione zostaną liczne studia przypadków z polskich przedsiębiorstw. Kongres prowadzony będzie  przez uznanych konsultantów utrzymania ruchu posiadających praktyczne doświadczenia we wdrażaniu skutecznych rozwiązań w obszarach UR. Organizatorem jest wydawca kwartalnika Industrial Monitor natomiast Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia jest BalticBerg Consulting. Nad poziomem merytorycznym konferencji czuwać będą eksperci współpracujący z magazynem Industrial Monitor. Prelegentem prowadzącym Maintenance Expert Meeting 2013 jest Pan Arkadiusz Burnos – redaktor honorowy magazynu Industrial Monitor oraz ekspert BalticBerg Consulting.

 

Od Profesional Asset Management przez outsourcing po efektywność w UR
Bogaty i atrakcyjny program kongresu będącego częścią poznańskich targów Innowacje Technologie Maszyny   (ITM Polska) zapewni uczestnikom możliwość zapoznania się z całym spektrum zagadnień wspierających podnoszenie niezawodności w UR. Co najistotniejsze jednak to fakt, omawiane zagadnienia poparte będą prezentację realnych studiów przypadków. Oto co przygotowali organizatorzy tego wydarzenia.


Dzień pierwszy (4 czerwca 2013) poruszał będzie tematykę Professional Asset Management czyli Profesjonalnego Zarządzania Technicznego. Jak dzisiaj rozwija się utrzymanie ruchu i zarządzanie techniczne na świecie? Dla kogo bardziej istotne są koszty, a dla kogo niezawodność maszyn? Co sprawia, że jedne firmy zarządzają swoim majątkiem technicznym lepiej niż inne? Jak ma się Profesjonalne Zarządzanie Techniczne w odniesieniu do Total Productive Maintenance czy Reliability Centered Maintenance? Między innymi na te pytania postarają się odpowiedzieć eksperci prowadzący konferencję podczas I sesji tematycznej, odnosząc się do światowych standardów Professional Asset Management. Sesja II to z kolei studia przypadków prezentujące realne wdrożenia, narzędzia i rozwiązania wspierające Professional Asset Management. W ramach tej części zostanie poruszona między innymi tematyka: narzędzi IT oraz metod i narzędzi diagnostycznych wspierających profesjonalne zarządzanie techniczne, a także  bezpieczeństwa oraz optymalizacji kosztów UR jako elementów profesjonalnego zarządzania technicznego.


Utrzymanie ruchu samodzielnie czy z pomocą? To pytanie będące punktem wyjścia dla drugiego dnia Maintenance Expert Meeting (5 czerwca 2013). Outsourcing UR - pełny czy częściowy, kiedy, w jakiej formie i dla kogo? O czym nie wolno zapominać ustalając warunki współpracy i co warto zawrzeć w umowie outsourcingowej? Eksperci biorący udział w kongresie odpowiedzą też między innymi na pytanie jak w praktyce ocenić korzyści i zagrożenia płynące z outsourcingu - outsourcing może być bowiem znakomitym narzędziem pod warunkiem jego świadomego wykorzystania. Podczas drugiej części dnia poświęconego tematyce wsparcia zewnętrznego w obszarze UR zaprezentowane zostaną między innymi studia przypadków z takich obszarów jak serwis, gospodarka olejowa i smarownicza czy optymalizacja magazynów części zamiennych. Uczestnicy będą też mieli możliwość poznania realnych przykładów wdrożeń rozwiązań z zakresu outsourcingu w zakresie optymalizacji zużycia mediów - profesjonalne narzędzia ręczne.

 

Trzeci dzień konferencji (6 czerwca 2013) poświęcony zostanie z kolei efektywności. Punktem wyjścia będzie tym razem sesja tematyczna, podczas której uczestnicy kongresu dowiedzą się jak mierzyć i analizować efektywność utrzymania ruchu i zarządzania technicznego oraz jak wykorzystać w praktyce wskaźniki KPI i podejmować właściwe decyzje na ich podstawie. Sesja II to z kolei studia przypadków które dzięki prezentacji realnych rozwiązań odpowiedzą między innymi na takie pytania jak:  Audyt UR – samodzielnie czy z pomocą konsultantów zewnętrznych? Automatyzacja procesów produkcyjnych – czy to sposób na poprawę produktywności i niezawodności? Ponadto zostaną też zaprezentowane wybrane zagadnienia dotyczące niezawodności i efektywności w odniesieniu do bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz rozwiązania serwisowe wspierające podnoszenie niezawodności i efektywności pracy maszyn i urządzeń. Profesjonalne narzędzia ręczne dla utrzymania ruchu.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie www.m-e-m.pl

Otwarta formuła – czyli jedynym ograniczeniem jest ilość miejsc


Do udziału w I Ogólnopolskim Kongresie Przedstawicieli Działów Technicznych i Utrzymania Ruchu zapraszamy wszystkie osoby zawodowo związane z utrzymaniem ruchu oraz utrzymaniem obiektów technicznych w firmach produkcyjnych. Aby wziąć udział w Maintenance Expert Meeting 2013 wystarczy wejść na stronę www.m-e-m.pl i zgłosić swój udział poprzez formularz rejestracji oraz pojawić się na targach ITM Polska w Poznaniu.
Serdecznie zapraszamy!

 

Kontakt:
Katarzyna Zygart
Project  Manager Maintenance Expert Meeting 2013
kom.+48 533 790 003 , mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Początek strony